Європарламент підвищив мита на російські добрива та агропродукцію (Відео)

Європейський парламент ухвалив Регламент, який підвищує митні збори та тарифи на імпорт сільськогосподарської продукції, карбаміду та азотних добрив з росії та блорусі до рівня, достатнього, щоб повністю припинити постачання цих товарів до Європейського Союзу.
Про це повідомляє "Європейська правда".
Про це йдеться у документі "Зміна ставок ввізного мита на імпорт деяких товарів, що походять або експортуються прямо чи опосередковано з росії та білорусі", який було затверджено в Брюсселі.
"Регламент не дозволить певним сільськогосподарським товарам та добривам, що походять або експортуються прямо чи опосередковано з Російської Федерації та Республіки Білорусь, отримати доступ до ринку ЄС на умовах, які є настільки ж сприятливими, як і умови, що застосовуються до імпорту цих товарів з інших країн", – йдеться у пояснювальній записці.
Регламент набуде чинності після формального затвердження Радою ЄС і офіційної публікації.
Що передбачають нові заходи:
- Весь сільськогосподарський імпорт із Росії та Білорусі буде обкладений адвалорним митом у 50%.
- Для добрив вводиться додаткове специфічне мито, яке зростатиме від 40–45 євро за тонну до 315–430 євро за тонну протягом трьох років – залежно від виду добрив.
- Це мито накладається на існуюче 6,5% адвалорне мито, що вже застосовується в ЄС.
"Метою постанови є усунення залежності від імпорту з Росії та запобігання обхідним шляхам через Білорусь", – зазначено в документі.
"Завдяки підвищеним ввізним митам та заборонним тарифам російська частка імпорту добрив до ЄС буде поступово заміщена іншими джерелами. Деякі країни-члени ЄС вже відмовилися від російських азотних добрив, не відчуваючи дефіциту пропозиції або зростання ринкових цін".
"Тарифи підтримають зростання внутрішнього виробництва добрив в ЄС, яке постраждало під час енергетичної кризи та через приплив добрив з Росії", – йдеться в пояснювальній записці.
Також зазначається, що ЄС має альтернативних постачальників на світовому ринку, зокрема:
"Єгипет, Алжир, Норвегія, Марокко, Оман та США" можуть замінити російських експортерів, не створюючи дефіциту.
Читайте також: сенат США готовий схвалити жорсткі санкції проти РФ
Дивіться також:
Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій. Також стежте за нами у мережі WhatsApp. Для англомовної аудиторії маємо WhatsApp англійською
Останні новини
