Космічна куля-загадка: астрономи знайшли ідеальну сферу і не знають, що це

Астрономи наткнулися на щось неймовірне в нашій галактиці – ідеально круглу бульбашку в космосі, яка отримала назву "Телейос", і тепер вони ламають голови, намагаючись пояснити її походження.
Астрономи знайшли в космосі щось дуже дивне і кругле, як м'ячик, і назвали це "Телейос", а тепер намагаються зрозуміти, що воно таке.
Уявіть, що вчені, які дивляться на зірки через спеціальні телескопи (один з них називається ASKAP), помітили в нашій галактиці величезну бульбашку. І вона не просто кругла, а ідеально кругла! Через це її назвали "Телейос", що давньогрецькою означає "досконалість".
Вчені думають, що ця куля – це, скоріш за все, залишок від вибуху зірки. Коли великі зірки помирають, вони іноді сильно вибухають. Але як саме з'явився "Телейос" – справжня головоломка.
Річ у тім, що ця штука випускає лише слабкі радіохвилі, які ми не бачимо, але можемо вловити телескопами. Вчені припускають, що це міг бути вибух зірки типу Ia. Це коли маленька, але дуже щільна стара зірка (називається білий карлик) "перетягує" на себе газ зі своєї сусідки-зірки. Коли вона стає занадто важкою, відбувається величезний вибух, і білий карлик зникає.
Проблема з відстанню і розміром цієї кулі
Астрономи поки не змогли точно виміряти , як далеко від нас знаходиться "Телейос". Тому в них є дві версії: або приблизно 7 тисяч світлових років, або аж 25 тисяч світлових років .
Чим далі об'єкт, тим меншим він нам здається. Тому, якщо "Телейос" ближче, то він має приблизно 46 світлових років у ширину. А якщо далі – то аж 157 світлових років!
Усі залишки від вибухів зірок постійно розширюються , як бульбашка, що надувають. Тому, якщо "Телейос" ближче і менший, то він з'явився менше ніж 1000 років тому . А якщо він далі і більший, то йому понад 10 000 років .
Загадкова куля – це залишок дуже рідкісної зоряної катастрофи?
Вчених здивувало, що зазвичай залишки від таких вибухів (типу Ia) світяться ще й рентгенівськими променями (це інший вид "світла", який ми теж не бачимо). А "Телейос" – ні. Тому є думка, що це міг бути ще рідкісніший вибух – типу Iax . Після такого вибуху білий карлик не зникає повністю, а залишається його "недогарок".
Це б пояснило, чому "Телейос" так дивно світиться. Але тоді він мав би бути ще ближче до нас (десь 3 тисячі світлових років) і меншим (близько 11 світлових років завширшки). Та вчені поки не знайшли на такій відстані жодного залишку білого карлика.
Загадка ідеальної форми
І є ще одна велика проблема. Знайдена куля – ідеально симетрична , тобто дуже рівна з усіх боків. А залишки від вибухів зірок майже завжди криві та нерівні. Вчені кажуть, що такий рівний об'єкт – це дуже рідкісне явище, хоча й можливе .
Тож автори дослідження будуть далі вивчати цю таємничу ідеальну кулю, щоб точно дізнатися, звідки вона взялася у Чумацькому Шляху.
Також Знай.ua інформував про астероїд, який може зіткнутися з Землею.
Нагадаємо, що наша реальність – це всього лише нутрощі чорної діри.
Раніше ми повідомляди, що до Землі надходять загадкові сигнали з космосу.
Останні новини
