Суддям піднімуть зарплати ще більше: нова "дорожня карта" реформ

У рамках підготовки до вступу до ЄС український уряд затвердив нову "дорожню карту" щодо верховенства права.
Один із її головних пунктів – підвищити зарплати тим, хто працює у сфері правосуддя: суддям, прокурорам, співробітникам НАБУ, САП та інших антикорупційних органів.
Про це повідомляє Судово-юридична газета.
Для чого це роблять? Щоб кращі кадри не йшли у приватний сектор чи за кордон, а ще – щоби менше було спокус брати хабарі. Наприклад, у НАЗК вже зараз середня зарплата – близько 116 тисяч гривень на місяць. Керівники одержують до 276 тисяч , а звичайні фахівці – від 94 тисяч .
Суддям антикорупційного суду також гарантують стабільну та гідну оплату. У САП та НАБУ посилюють фінансування, обіцяють розвивати команди та платити конкурентні зарплати.
Це все – частина умов, які Україна має виконати, аби рухатись до вступу до Євросоюзу. Чесне правосуддя та сильні антикорупційні органи є однією з ключових вимог ЄС.
Тож тепер залишається сподіватися, що разом із зарплатами зросте і довіра до української Феміди. А ще – що згодом конкурентні зарплати з'являться і у простих українців, особливо тих, хто щодня забезпечує роботу медицини, освіти, комунальної сфери та інших важливих галузей.
Нагадаємо, заробляли все життя, а пенсія як подачка: як змусити ПФУ зробити перерахунок
Раніше ми писали про те, що зарплати можуть стрімко зрости: законопроект уже в Раді, що пропонують
Крім того, Знай.ua повідомляв, ввійна війною, а премії за розкладом: зарплати голів комітетів зросли на 7 мільйонів за два роки
Останні новини
