США повільно прокидаються: хто тисне на Трампа у питанні війни

Бродіння у Конгресі
В американському Сенаті зростає напруга у зв’язку з відмовою лідера республіканської більшості Джона Туна виносити на голосування законопроєкт сенаторів Ліндсі Грема та Річарда Блюменталя про посилення санкційного тиску на Москву: "за" вже виступають 81 зі 100 сенаторів-республіканців, повідомляють ЗМІ.
Але попри те, що цей законопроєкт і є тими самими "пекельними санкціями" для РФ, не варто забувати про торговельні відносини Сполучених Штатів Америки з третіми країнами, попереджає експерт аналітичного центру Об’єднана Україна Ігор Попов .
Законопроєкт, нагадав експерт, пропонує 500% додаткових тарифів для всіх країн, котрі торгують із Росією. Але це означає, в тому числі, 500% тарифів проти Китаю та Індії. США на це сьогодні не готові, бо вони щойно домовилися з Китаєм та Індією про те, що там не буде таких тарифів, тому за цей законопроєкт вони не можуть швидко проголосувати. Це потребує деталізації, вилучення винятків, і, на жаль, Росія все це розуміє, - зауважив він у ефірі FREEДОМ.
Однак ще однією яскравою ілюстрацією настроїв, пануючих серед конгресменів, є нещодавній "допит" там держсекретаря США Марко Рубіо на тему російсько-української війни.
Нагадаємо, під час слухань у Комітеті з закордонних справ Палати представників конгресмен-демократ Білл Кітінг порушив тему чіткості американської позиції щодо союзників, й спершу запитав у Рубіо , чи є Росія агресором у війні проти України.
У відповідь Рубіо визнав, що "Росія вторглась в Україну. Вони вторглися, так".
Потім Кітінг поцікавився у держсекретаря, чи вважає він Путіна воєнним злочинцем. У відповідь Рубіо зазначив, що "ви можете поглянути на те, що там сталося і, безумовно, це характеризують як воєнні злочини, але наш намір - покласти край війні".
Конгресмен його перебив і повторив запитання, однак Рубіо підкреслив, що припинити війну можливо лише шляхом переговорів. На чергове уточнення, чи є особа, з якою ведуть перемовини США, воєнним злочинцем, держсекретар сказав ухильно, що "відповідь полягає в тому, що воєнні злочини були скоєні безсумнівно".
"Хто за це відповідає? Буде час і місце для цієї відповідальності. Але зараз завдання полягає в тому, щоб припинити війну", - додав він.
За оцінкою ексміністра закордонних справ України Володимира Огризка , цей діалог свідчить про появу серед американського політикуму реального спротиву теплій до Росії політиці Трампа .
"Подивіться, як спілкуються з тим самим Рубіо у Сенаті: його притискають до стіни дуже прямими конкретними жорсткими питаннями, він на них практично не може відповідати. Це дискредитує виконавчу владу. Тобто, так чи інакше, отой спротив, про який ми з вами вже неодноразово говорили і дивувалися, чому його досі немає - він починає поступово з'являтися", - підкреслив Огризко на власному YouTube-каналі.
За словами дипломата, це є "виразом того, що американський політичний істеблішмент нарешті починає розуміти що оцей різкий розворот Трампа в бік Росії - він зашкодить національним інтересам самої Америки".
На сцену виходить бізнес
Ще однією рушійною силою цього процесу є великий американський бізнес, зокрема великий військово-промисловий, - продовжив Огризко .
"...На сцену вийдуть не тільки політики, а й промисловці, котрі будуть втрачати свої величезні доходи. Бо якщо Європа стане незалежною від США в плані безпеки, то, вибачайте, чому тоді Франція повинна закуповувати, умовно, вертольотоносці в Америці? Та у них своє виробництво прекрасне! А чому шведи тоді повинні купувати F-35 замість того, щоб виробляти свої не менш успішні й ефективні Gripen?", - підкреслив він.
У такому разі американський військово-промисловий комплекс просто просідатиме - а це не десятки, це сотні мільярдів доларів. І при тому не міфічних, як у контексті домовленостей з Росією, а реальних коштів, що їх реальні американські робітники не отримають, тому що замовлень з Європи, України, з інших частин світу стане значно менше, - продовжив він.
Ось про що, на думку ексміністра закордонних справ, будуть говорити у Конгресі за зачиненими дверима, вже без репортерів. Й говорити напряму, "можливо навіть не використовуючи виключно літературну мов"у. Цей момент поступово наближається, й Трампу над цим треба думати, - зауважив Огризко .
Першим сигналом уваги президента США в цьому плані дипломат вважає фактичний розрив Трампа з мільярдером Ілоном Маском . Бо йому, припустив експерт, "мабуть уже люди трошечки розумніші за теперішню адміністрацію підказують, що якщо ти будеш гратися з такими одіозними особистостями - ну то далі дивись, можуть бути різні варіанти розвитку подій". А історія американських президентів рясніє подібними "гарними й не дуже випадками", - нагадав Огризко .
Який День народження без подарунків?
Між тим свіжий рейтинг Трампа знову демонструє зниження, попри успішні кроки президента США у сфері безпеки кордонів та імміграції, - про це повідомив 22 травня телеканал Fox News із посиланням па результати кількох соціологічних опитувань.
Так, згідно з дослідженням Юридичної школи Університету Маркетта, 46% американців схвалюють дії президента, тоді як 54% висловлюють незадоволення. Водночас за опитуванням Reuters / Ipsos рейтинг підтримки Трампа становить 42%, а рівень незадоволення ним - 52%.
Водночас за окремими показниками глава Білого дому демонструє позитивні результати, зокрема 56% схвалюють дії, спрямовані на безпеку кордонів, та 50% - у сфері імміграційної політики. Проте загальна оцінка його діяльності залишається негативною, пише Укрінформ.
Тож американське суспільство не залишається байдужим до своєрідної політики свого глави - при чому як внутрішньої, так і зовнішньої.
"На день народження Трампа заплановано 700 акцій протесту. Не впевнений, що його цікавлять та хвилюють мирні демонстрації (він їх просто ігнорує), але опис сучасного американського президента на одній зі сторінок опозиції дуже нагадує Віктора Федоровича (Януковича - ред.)", - зауважив на своїй Facebook-сторінці український журналіст Максим Бутченко , посилаючись на відповідний допис Indivisible Guideу Мережі.
При цьому Indivisible повідомляє, що так званий No Kings Day (14 червня, День народження Трампа - ред.) має стати "найбільшим і найпоширенішим днем, оскільки він "протистоїть судам, ігнорує Конституцію та карає інакомислячих, а він та його друзі стають ще багатшими".
Ірина Носальська
Останні новини
