Нові наративи: що Кремль хоче від України

Росія продовжує вдавати зацікавленість у мирних переговорах, висуваючи неприйнятні ультиматуми для України. У Держдумі вигадали нову ціль так званої "СВО" та назвали українські території, на які має поширитися так звана "буферна зона".
"Буферна зона"
Напередодні президент Росії Володимир Путін заявив, що наказав своїм військовим розпочати створення "буферної зони безпеки" вздовж кордону з Україною. Його заява прозвучала через день після того, як диктатор здійснив свій перший візит до Курської області Росії.
Коментар щодо "буферної зони" також з'явився на тлі того, як Росія вкотре відхилила пропозиції США та Європи щодо повного припинення вогню у війні проти України. Путін не погодився на ці умови під час телефонної розмови 19 травня з президентом США Дональдом Трампом , і Кремль подвоїв свої максималістські вимоги.
Сьогодні член комітету російської Держдуми з оборони, генерал-лейтинант Віктор Соболєв додав, що ця "буферна зона" повинна охопити Харківську, Одеську, Дніпропетровську, Миколаївську, Чернігівську та Сумську області.
Нова ціль "СВО"
Ще він заявив, що потрібно звільнити народ України від "фашистської тиранії" і назвав вже нову ціль СВО – це "створення єдиної Союзної держави: Росія – Україна – Білорусь". Росіянин також у дусі російської пропаганди зазначив, що Кремль прагне "відновлення русского міра в межах природних його кордонів".
"Ми всі – русскіє, Київ – мати міст руських, князь Володимир – русскій, Юрій Долгорукий – русскій, Ярослав Мудрий – русскій тощо. Тому ми повинні безумовно захистити свій русскій мір. Інакше ми можемо і країну не зберегти",– сказав Соболєв.
Він також зазначив, що "для розв'язання цих завдань і досягнення цих цілей, безумовно, потрібна потужна, добре навчена, добре озброєна армія".
Легітимність Зеленського і вибори
В свою чергу глава МЗС Росії Сергій Лавров заявив, що Москва хоче проведення виборів в Україні до підписання мирної угоди. Він назвав це "оптимальним варіантом" для визначення того, хто підписуватиме угоди від України.
Щодо проведення виборів він заявив, що вважає дивним, що "православні країни будуть на католицькому майданчику обговорювати питання, що стосуються усунення першопричин". Лавров мав на увазі, Ватикан – як місце проведення мирних переговорів.
Глава російського МЗС додав, що одна з так званих першопричин – "це курс на знищення Української православної церкви" московського патріархату.
Лавров ще видав одну цинічну заяву щодо легітимності президента України Володимира Зеленського. Це питання, за його словами, матиме вирішальне значення під час підписання документів щодо миру.
Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp
Останні новини
