Розвідка США: Путін залишається налаштованим на перемогу в Україні

Очільник Кремля Володимир Путін, ймовірно, не змінив своїх цілей у війні проти України та прагне до перемоги.
Джерело: щорічний звіт "Оцінка глобальних загроз – 2025", підготовленому Управлінням воєнної розвідки США (DIA) для Конгресу станом на 11 травня 2025 року
Деталі: "У документі зазначається, що Москва ставить на стратегію виснаження та намагається підірвати здатність України до опору, деморалізувати її населення й дочекатися зниження підтримки з боку Заходу. Попри повільні темпи просування, російське військове командування, ймовірно, вважає їх прийнятними".
Дослівно: Путін майже напевно залишається налаштованим на перемогу в Україні, а його цілі здебільшого не змінилися з початку війни: нейтралітет України та подальший поділ української держави. За відсутності переговорного врегулювання або, альтернативно, потужної підтримки з боку Заходу, ситуація на полі бою, ймовірно, й надалі повільно змінюватиметься на користь Росії протягом 2025 року, хоча темпи просування російських військ уповільнюються й супроводжуються значними втратами в особовому складі та техніці.
Деталі: З початку повномасштабної агресії Росія, за даними розвідки США, втратила понад 700 000 військовослужбовців, зокрема щонайменше 170 000 – загиблими, а також понад 10 000 одиниць бойової техніки, з яких 3 000 – танки. Втрачено також близько 250 літаків і гелікоптерів.
Попри це, російські сили продовжують поступове просування на сході України та залучають додаткові сили – зокрема, понад 10 000 північнокорейських військових на Курському напрямку для підтримки наступу.
Крім цього, Росія активно застосовує дрони-камікадзе та ракети великої дальності, атакуючи критичну інфраструктуру України з метою зламу її волі до спротиву.
У звіті також йдеться, що Путін не відмовився від своєї мети – нав’язати Україні післявоєнний нейтралітет, обмежити її військовий потенціал і добитися подальшої фрагментації держави.
Дослівно: "Хоча Путін і його військове керівництво, ймовірно, надавали б перевагу швидшим успіхам на полі бою, Москва, схоже, задоволена поточними темпами повільного просування, вважаючи, що у такий спосіб зможе поступово виснажити ресурси України та її волю до опору, а також дочекатися зниження підтримки з боку Заходу".
Передісторія:
- У 2022 році розвідка США намагалася з’ясувати, чи Путін раціонально ухвалює рішення.
Останні новини
