Другий день великого обміну, удар по хімкомбінату "Азот", "мирна" пропозиція від РФ – хроніка 1186-го дня Великої війни (Відео)

росія постійно порушувала міжнародні конвенції на полі бою і застосовувала хімічну зброю проти ЗСУ. Але тепер кольорові хмари з'явилися у глибокому тилу ворога – у Тульській області. Куди поцілили українські дрони? Які пропозиції завершення війни готує Москва? І про щемливі кадри другого етапу великого обміну бранцями. Докладніше про події 1186-го дня великої війни дивіться в огляді від журналіста "5 каналу" Олексія Пасака.
Токсичний ранок для токсичної країни
Хмара, яку спостерігають росіяни, – це наслідки удару дронів по підприємству "Азот", що в Тульській області. Місцева влада повідомила про пошкодження одного з резервуарів із кислотою.
"Ну, коротше, біда в нас трапилася, ось це все на небі – це кислота, а зараз щось дивлюся, зовсім там усе погано, бл*дь. Що сказати, минуло годин вже... о сьомій я поїхав на роботу – це годин дев'ять. Нічого особливо не змінюється, рятує, що вітер на поля і не на північ, не на місто. Але нікого взагалі, нічого немає. Ні вертольотів ніяких. Усе нормально, коротше", – розповів очевидець.
Російські чиновники твердять, що перевищення хімічних речовин – немає. В українському Центрі протидії дезінформації пояснюють мету атаки. Хімічні речовини, які виробляє підприємство, ворог може використовувати для виробництва ракетного пального та вибухових речовин.
"В'їбали хімкомбінат. Усе селище в хмарі. І хмара йде туди, у бік Москви", – кажуть місцеві мешканці.
"На території ворога в Тульській області влучання в завод "Азот", це хімічний завод, який виробляє вибухові хімічні компоненти до вибухівки. Вони використовуються у вибухівці, в тому числі у виробництві ворожих ракет. І підприємство – це друге за потужністю в росії", – пояснив керівник ЦПД РНБО Андрій Коваленко.
Знову гучно і в Липецькій області росії. Безпілотники повторно прилетіли до міста Єлець, яке було під атакою у п'ятницю.
Україна цілить військове виробництво, росія цілить цивільні міста
При цьому росія запевняє, що на тлі атак сотнями дронів готує так званий меморандум щодо завершення війни. Про це заявив віцеспікер російської ради федерацій. Стверджують, що невідомі напрацювання спрямують до Києва вже найближчими днями. Буцімто мирний меморандум – вже на фінальній стадії. В російському МІД заявляють, що завершать документ одразу після завершення великого обміну.
"Активно працюємо над другою частиною домовленості, яка передбачає підготовку кожною зі сторін проєкту документа з викладенням умов досягнення стійкої, довгострокової, всеосяжної домовленості про регулювання. І ось зараз, щойно завершиться обмін військовополоненими, ми до цього часу будемо готові передати українській стороні проєкт такого документа, який російська сторона зараз завершує", – заявив міністр закордонних справ росії Сергій Лавров.
Другий день великого обміну 1000 на 1000
Обмін бранцями – чи не єдина дотримана Москвою обіцянка на тлі тиску і зі США, і з Європи. Другий день великого обміну 1000 на 1000 – і до України повернулися ще 307 захисників. Серед визволених – військовослужбовці ЗСУ – зокрема із підрозділів ВМС, Сил безпілотних систем і територіальної оборони.
А ще захисники із Держприкордонслужби та Національної гвардії. 27 визволених бранців брали участь в обороні Маріуполя. Наймолодшому звільненому – 25 років. Найстаршому – 61. Дехто був в полоні від 2022-го року. Для декого, як для військового Дмитра – перші кроки на вільній землі – це і зустріч із сином, якого не бачив півтора року.
"Мама, привіт. Мама, я живий. Я живий, я скоро буду вдома. Я скоро буду, мама. Я за вам заскучав, я подзвоню", – сказав по телефону звільнений військовослужбовець Дмитро.
Олексій Пасак, "5 канал"
Також дивіться відео:
Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій. Також стежте за нами у мережі WhatsApp. Для англомовної аудиторії маємо WhatsApp англійською
Останні новини
