Обмін "1000 на 1000". В ГУР пояснили відсутність бійців "Азову"

Під час обміну полоненими у форматі "1000 на 1000" не було включено жодного військового з бригади "Азов". У ГУР пояснили, як формувались списки для обміну.
Про це заявив представник ГУР Андрій Юсов, повідомляє РБК-Україна з посиланням на NV.
За словами представника ГУР, цього разу процес відбувався у форматі взаємних списків, і саме російська сторона самостійно передала списки тих, кого готова віддати. Так само, за його словами, зробила й Україна.
"Маріупольський гарнізон - це один з пріоритетних напрямків з повернення. І результати цієї роботи вже є", - пояснив він.
Зауважимо, що сьогодні після завершального етапу обміну в форматі "1000 на 1000" командир 1 корпусу НГУ "Азов" Денис Прокопенко зауважив, що в масштабному обміні не було жодного військового з бригади "Азов".
Обмін полоненими в форматі "1000 на 1000"Нагадаємо, що ще 16 травня у Туреччині на переговорах між Україною та Росією було досягнуто домовленості про масштабний обмін полоненими у форматі "1000 на 1000".
Через великий обсяг процедура розпочалася 23 травня та проходила поетапно протягом кількох днів.
Перший етап передбачав звільнення 390 осіб з російського полону - серед них 270 військових і 120 цивільних. До списку увійшли бійці Військово-морських сил, Десантно-штурмових військ, Національної гвардії, Сил територіальної оборони та прикордонники.
Другого дня Україна повернула 307 захисників, серед яких - 27 воїнів із Маріуполя, а також бійці деяких інших військових підрозділів, які вперше були звільнені.
Сьогодні ж з полону повернулися ще 303 українці, включно з 70 оборонцями Маріуполя.
РБК-Україна поділилося ексклюзивними кадрами масштабного обміну полонених, які опублікувала СБУ.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.
Останні новини
