Навіть до сейфів дістануться: влада введе контроль за банківськими рахунками українців

Кабінет Міністрів вніс до Верховної Ради законопроєкт №13233, який стосується створення реєстру рахунків та індивідуальних банківських сейфів громадян. Вести його буде Державна податкова служба. Про це повідомив народний депутат від "Голосу" Ярослав Железняк у своєму Телеграм-каналі.
За його словами, ситуація виглядає "сюром", оскільки Комітет рекомендував ухвалити законопроєкт у першому читанні. Йдеться про запуск податкового реєстру, куди вноситимуть дані про всі банківські рахунки та сейфи громадян.
"Доступ до цього реєстру матимуть сама податкова служба, правоохоронні органи, фінмоніторинг, НАЗК та АРМА. На наступному етапі реєстр планують передати Мінфіну. Переконаний, наступним кроком стане підготовка до розкриття банківської таємниці, про що Мінфін уже прямо згадав у бюджетній декларації. Вони прямо це заявили на засіданні Комітету - відео додаю", - підкреслив народний депутат.
Як зазначив Железняк, разом із колегою Галиною Васильченко вони рішуче виступили проти цієї ініціативи. Також значна частина депутатів не підтримала настільки кардинальних нововведень. Однак 18 членів комітету проголосували "за", двоє утрималися.
Так, Кабмін запропонував запровадити централізовану систему обліку всіх банківських рахунків і сейфів фізичних та юридичних осіб, щоб забезпечити швидкий доступ до інформації для фінансової розвідки та інших органів, які займаються боротьбою з фінансовими правопорушеннями.
Ідея створення Реєстру рахунків включена до Національної стратегії доходів та погоджена з міжнародними партнерами. Законопроєкт №13233 передбачає, що банки, фінансові установи, емітенти електронних грошей та небанківські платіжні сервіси не передаватимуть до реєстру відомості про рух коштів, залишки на рахунках чи вміст сейфів.
Водночас фінансові установи будуть зобов'язані повідомляти Державну податкову службу про відкриття або закриття рахунків, електронних гаманців та укладення договорів оренди індивідуальних банківських сейфів. Податкова зможе передавати ці дані таким органам, як Держфінмоніторинг, НАБУ, БЕБ, НАЗК, АРМА, Державна виконавча служба та приватні виконавці.
- Нагадаємо, штрафи за посилки Новою поштою: кого з українців податкова каратиме гривнею
- Раніше ми розповідали, що старі речі простіше викинути: як уникнути податків за продаж вживаних речей
- Також податкова бачить більше, ніж здається: як ДПС відстежує карткові перекази українців.
Останні новини
