Карта бойових дій за період 5-12 липня: минає екватор літнього наступу, росіяни створюють нові загрози
espreso.tv
Sat, 12 Jul 2025 09:46:00 +0300

Екватор наступу зс РФЗ перших днів травня, коли зс РФ розпочали свій "літній" наступ, минає умовний екватор, коли можна підбити певні підсумки, щоб зрозуміти динаміку та подальший розвиток військових дій. Очевидно, що головними цілями наступу є оточення та початок міських боїв у Покровську та Костянтинівці. Для цього їм потрібно було повністю захопити Торецьк і Часів Яр, чого наразі немає. Найбільшим досягненням росіян є вбитий клин між Покровськом і Костянтинівкою через перерізання траси між ними. Окупанти зуміли тут розтягнути фронт на 23 км, від Романівки до Малинівки, та проводять повзучий наступ, який загрожує логістиці як Покровська, так і Костянтинівки. Максимальна глибина вклинення тут – 11,5 км у районі Попового Яру. Однак якщо спочатку їхній наступ був стрімким, то вже у червні, впершись у наші нові захисні позиції, просування росіян значно сповільнилося. Ще на понад 5 км загарбники змогли просунутися на північ від Торецька, намагаючись прорвати фронт не через місто та змусити Сили оборони залишати Торецьк, щоб уникнути оточення. Але це все тільки наміри, фактично вони тут майже стоять на місці.Іншим, допоміжним завданням зс РФ стала активізація додаткових фронтів, щоб максимально розтягнути сили ЗСУ від головних захисних позицій на Донеччині. Для цього вони зайшли на Сумщину, декілька ділянок на півночі Харківщини, а також на Запоріжжі. Хоча росіяни справді змусили Сили оборони спрямовувати додаткові ресурси для ліквідації нових загроз, але в підсумку їхнє просування було незначним. Хоча на всіх ділянках ситуація ще перебуває в розвитку.Вихід на лівий берег Осколу та захоплення Куп’янська завжди були пріоритетними завданнями для окупантів на сході Харківщини. Але як і в минулі роки, так і під час цього етапу наступу саме тут ворог рухається найповільніше. Лише в одній точці росіяни змогли пробитися на 7,5 км, вбиваючи клин у фронт між Боровою і Лиманом. А на всіх інших вони або стояли, або просувались на 1-2 км. Небезпечним наразі виглядає тільки наближення до північних околиць Куп’янська.
Карта змін окупації на Новопавлівському напрямку за травень-червень, фото: ЕспресоНа Новопавлівському фронті росіяни виконали максимум своїх завдань. ЗСУ весь цей час не можуть стабілізувати фронт. З початку літнього наступу на Новопавлівському фронту ворог зумів захопити територію приблизно 25 км на захід та 20 км на північ. Тепер глянемо на зміни на карті, які відбулися впродовж останнього тижня. Сумщина і північ ХарківщиниЩе кілька тижнів тому росіяни втратили свій наступальний потенціал на Сумщині. Вони так і не зуміли повністю захопити Юнаківку чи зайняти ліс біля Садків, хоча й зараз намагаються зробити це. Натомість ЗСУ здійснили низку контратак і розрізали фронт так, що кілька груп росіян можуть опинитися в оточенні. Зокрема, наші оборонці пробились на 2,5 км між Костянтинівкою і Кіндратівкою, а також на 3,5 між Олексіївкою та Володимирівкою, при цьому повністю відновили контроль над Новомиколаївкою. Хоча відрізані від свого тилу росіяни все ще зберігають спроможність відбиватися, але їхній час для відступу залишається доволі обмеженим. Інша група ворожих військ намагається допомогти своїм й атакує з Яблунівки на Варачине, але тут Сили оборони їх стримують.
Карта бойових дій за 5 – 12 липня, фото: ЕспресоБіля Вовчанська путіністи різко наростили кількість атак, але безрезультатно. З іншого боку, це може стати постійною новою тактикою ворога – атакувати наш північний кордон створюючи все нові й нові сектори небезпеки. Однією з пріоритетних цілей для них може стати обрізання логістики, яка зараз значною мірою пролягає через Великий Бурлук. Це дало б змогу розширити плацдарм на північ від Куп’янська, в районі Дворічної, де окупанти все ще не можуть накопичити достатньо військ і бронетехніки.
Карта бойових дій за 5 – 12 липня, фото: ЕспресоБорова і ЛиманНеприємною несподіванкою став прорив ворога на 3,5 км вглиб нашої оборони в районі Борівської Андріївки, що на північ від Борової. Як свідчить практика останніх двох років, Сили оборони не мають спроможностей, щоб зрізати новоутворений клин, а відтак він буде розширюватися та поглиблюватися. Тут путіністи хочуть вийти на трасу між Боровою та Кругляківкою, щоб зрізати наш оборонний плацдарм по лівому березі Осколу. Нараз до траси їм залишилось 4,5 км, тобто за кілька днів вони пройшли майже половину.
Карта бойових дій за 5 – 12 липня, фото: ЕспресоПопри те, що Лиманський фронт вийшов на друге місце за кількістю боєзіткнень, але Сили оборони зуміли стримати росіян майже на всіх позиціях. Винятком є окупація села Зелена Долина, яке тривалий час тримало кругову оборону. Це дозволило окупантам просунутися вперед на 1-2 км на фронті завдовжки з 12 км між Карпівкою та Колодязями.
Карта бойових дій за 5 – 12 липня, фото: ЕспресоКостянтинівський фронтПоки Сили оборони тримають фронт в Романівці та Щербинівці, росіяни атакують з флангів, щоб оточити наше угрупування, що веде бої як в Торецьку так, і його околицях. Ворог атакує обидві Диліївки, повна окупація яких дозволить розрізати навпіл нашу оборону на південно-східних підступах до Костянтинівки. А це призведе до нашого відходу з цілої низки значущих позицій, а також до остаточної втрати Торецька. Наразі ж тут точаться запеклі бої.В самому Торецьку окупанти зайняли кілька кварталів на півдні міста, а також мали не значне просування в районі Леонідівки. Хоча в цілому фронт тут залишається доволі стабільним.
Карта бойових дій за 5 – 12 липня, фото: ЕспресоНа трасі з Покровська до Костянтинівки, росіяни вже кілька тижнів не можуть пробити нашу оборону в Яблунівці. Останнім часом вони хоча й просунулись на пару сотень метрів, але в основному спрямували вектор своїх атак на північ, щоб обійти Яблунівку та спробувати обрізати частину логістики для Костянтинівки. Тут вони атакують у напрямку Степанівки, Русиного Яру та зав’язали бої за Попів Яр. Цей напрямок атак зс РФ є найбільш загрозливим як для Костянтинівки так, і для Покровська. Покровськ – загроза логістиціХоча 110 тисячне військо росіян на Покровському фронті й немає жодних територіальних успіхів, однак загроза для обрізання логістики стає все більш реальною. Просунувшись раніше біля Новоторецького і Разіного, ворог підійшов на 10 км до траси Добропілля – Покровськ і вже зараз тероризує її дронами.На іншому фланзі путіністи значно посилили наступ на Удачне і Котлине, які стоять за 8 км на шляху до траси Павлоград - Покровськ. І ця траса також перебуває під постійними ударами дронів. Захист нашої логістики наразі є пріоритетним завданням без виконання якого тримати Покровськ буде складно.
Карта бойових дій за 5 – 12 липня, фото: ЕспресоКриза Новопавлівського фронту поглиблюєтьсяЗСУ не вдалося зупинити росіян у межиріччі Вовчої та Мокрих Ялів. Ворог прорвався на інший берег і у Веселому й у Мирному, а також окупував Піддубне і Толстой та продовжує просуватися як на північ так, і на захід. Наші позиції на захід від Комаря опинилися у напівоточенні та ймовірно незабаром будуть захоплені. Сили оборони поступово відходять, займаючи нові позиції. Ймовірно такими можуть стати села Іванівка та Андріївка-Клевцове, які розташовані на панівних висотах, з яких зручно цілитись по межиріччю, що в низині. З часу, коли окупанти зайшли в села Ялта і Запоріжжя пройшов місяць. За цей час вони значно зуміли розширити своє вклинення.
Карта бойових дій за 5 – 12 липня, фото: ЕспресоНа півночі ЗСУ все утримують Дачне, та не дозволяють окупантам форсувати Вовчу в цьому місці. А також росіяни все ще не можуть остаточно захопити Олексіївку. На схід від Новопавлівки фронт застигнув за кілька кілометрів від адмінмежі з Дніпровщиною. Як окупанти сюди не рвались, але вже понад місяць не можуть зрушити тут фронт із місця. Оріхівський фронтЗа тиждень росіяни не зуміли повністю захопити Кам’янське, але зайняли майже всю його центральну та західну частини, натомість Сили оборони відійшли на північ села. Окрім того, під значним натиском ЗСУ було змушене відійти з позицій біля Лобкового. Отже, за 2 тижні наступу зс РФ таки змогли повністю захопити рокадну дорогу до Оріхова та створити певну загрозу подальшого просування на північ. Втім ЗСУ тут готували оборонні позиції доволі тривалий час, а тому на швидке просування ворог розраховувати не може.
Карта бойових дій за 5 – 12 липня, фото: ЕспресоКарти створено на основі інформації, отриманої від Генерального штабу Збройних Сил України, а також з інших відкритих і перевірених джерел. Водночас карти не є максимально точними та лише умовно відображають тенденції в зоні бойових дій.









Останні новини
