Третій уряд Зеленського: хто втратить посади і кого планують призначити міністрами

Верховна Рада 16 липня відправить у відставку премʼєр-міністра Дениса Шмигаля, а разом із ним увесь уряд. Наступного дня народні депутати планують призначити Юлію Свириденко новою главою Кабміну, а також призначити низку міністрів.
Джерело : стаття УП "Зеленський сам обрав премʼєра і зібрав уряд. Хто туди увійде"
Дослівно з матеріалу: "Нова прем'єрка на вході в Кабмін має набагато сильнішу позицію, ніж будь-коли була в Дениса Шмигаля. Як і всі попередники, Свириденко на вході матиме свого міністра Кабміну. Ймовірно, ним стане нинішній заступник держсекретаря уряду Костянтин Мар'євич . Але у Дениса Анатолійовича на цьому перелік "своїх" людей закінчувався, а в Юлії Анатоліївни лише починається".
Деталі : За інформацією, якою володіє УП, під Свириденко в новому уряді об'єднають Мінекономіки, Мінекології та Мінагро. Очолить це ресурсне міністерство чинний перший заступник Свириденко Олексій Соболев.
Нова премʼєрка також може додатково посилити позиції в уряді за рахунок призначення свого нинішнього заступника Тараса Качки віцепрем'єром з європейської та євроатлантичної інтеграції замість Ольги Стефанішиної.
Стефанішина втратить посаду віцепремʼєрки з питань євроінтеграції – міністерки юстиції через кримінальні справи та скандали. Зеленський планує відправити її послом України при Євросоюзі.
Першим віцепрем'єром в оновленому уряді може стати віцепремʼєр з інновацій – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров .
Міністром оборони збираються призначити ще чинного премʼєр-міністра Дениса Шмигаля . Нинішній глава МОУ Рустем Умєров найімовірніше поїде працювати послом України у США. На думку кількох співрозмовників УП в команді Зеленського, "якщо у чомусь Умєров дійсно сильний, то це переговори".
Міністерку соціальної політики Оксану Жолнович планують звільнити через урізання пенсій і соцвиплат. Кандидатуру нового очільника Мінсоцполітики ще не визначили.
Міністр освіти і науки Оксен Лісовий змушений піти у відставку, бо вирішив закривати школи з малою кількістю учнів у громадах та об'єднувати виші. Замість Лісового очолити МОН може його заступник Андрій Вітренко.
Міністр енергетики Герман Галущенко , який був креатурою наближеного до Зеленського бізнесмена, співвласника студії "Квартал 95" Тімура Міндіча, також готується залишити посаду. Його може замінити чинна міністерка екології Світлана Гринчук , яку співрозмовники УП в уряді та Раді називають "людиною Галущенка". З енергетикою Гринчук пов'язує лише рік роботи заступницею міністра Галущенка з міжнародних питань.
Підозрюваний в отриманні неправомірної вигоди в розмірі понад 14,5 мільйона гривень міністр національної єдності Олексій Чернишов не просто втратить посаду – його Міністерство єдності взагалі ліквідують.
Міністр культури та стратегічних комунікацій (МКСК) і дипломат Микола Точицький повернеться на дипломатичну службу. Зеленський планує призначити Точицького постійним представником України в Раді Європи. Від Мінкульту планують відділити стратегічні комунікації та інформполітику, передавши їх одній із агенцій, підпорядкованих міністерству.
У шорт-листі на позицію міністра дві культурні діячки: колишня керівниця Директорату з питань гуманітарної політики Офісу президента, СЕО української креативної агенції Bickerstaff.345 Вероніка Селега і директорка Національного центру "Український дім" Ольга Вієру.
Збережуть свої позиції в уряді призначені у вересні 2024-го віцепрем'єр-міністр з відновлення – міністр розвитку громад і територій Олексій Кулеба, міністр закордонних справ Андрій Сибіга , міністерка у справах ветеранів Наталія Калмикова та міністр молоді і спорту Матвій Бідний.
На посадах залишаються також кабмінівські "старожили" – віцепрем'єр Федоров , міністр фінансів Сергій Марченко , міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко і міністр внутрішніх справ Ігор Клименко .
Передісторія :
- 14 липня 2025 року президент Володимир Зеленський повідомив, що запропонував першій віцепремʼєр-міністерці – міністерці економіки Юлії Свириденко очолити уряд.
- Того ж дня глава держави поінформував, що чинний премʼєр-міністр Денис Шмигаль у оновленому уряді обійме посаду міністра оборони.
- Шмигаль подав до Верховної Ради заяву про відставку 15 липня. Звільнення премʼєра означає відставку всього уряду.
- Парламент має розглянути заяву премʼєр-міністра про відставку на засіданні 16 липня. Голосування за призначення нових глави уряду та міністрів планується 17 липня.
Останні новини
