Трамп пообіцяв Україні Patriot, але питання в тому, хто і коли їх надасть – Reuters

Обіцянка президента США Дональда Трампа надати Україні додаткову зброю, зокрема, системи протиракетної оборони Patriot за рахунок партнерів, стала несподіванкою навіть для близьких союзників США – все виглядає так, що вони дізналися про це не заздалегідь, в лише в момент оголошення, пише британське новинне агентство Reuters.
Джерело: Reuters
Дослівно агентство: "Президент Дональд Трамп нарешті знайшов спосіб, як сподобатися Україні: попросити європейських союзників пожертвувати свою зброю і продати їм американську на заміну.
Тепер настає найскладніша частина – домовитися про те, хто насправді віддасть свої цінні системи, включаючи ракетні батареї Patriot, які Київ так відчайдушно шукає".
Деталі: Агентство акцентує, що попри заяву Трампа, що деякі системи Patriot повинні прибути в Україну "протягом декількох днів", насправді нині зрозуміло, президент США представив лише загальну концепцію, а не детальний план.
За словами 10 чиновників у США та Європі, масштаби підтримки України залежатимуть від майбутніх переговорів про те, хто саме надасть обіцяне Трампом озброєння. Головне питання полягає в тому, хто і коли надасть батареї Patriot.
"Як завжди в таких випадках, диявол криється в деталях", – сказав один з північноєвропейських послів у Вашингтоні.
Агентство підкреслює, що Україна та її союзниками дуже позитивно сприйняли і план, який Трамп і генеральний секретар НАТО Марк Рютте розробили останніми днями, і загалом зміну риторики американського лідера щодо російсько-української війни.
Але при цьому деякі європейці висловили розчарування тим, що саме вони фактично оплачують рахунок за те, що пообіцяв американський президент.
Під час зустрічі з Трампом в Овальному кабінеті в понеділок Рютте згадав шість країн НАТО – Фінляндію, Данію, Швецію, Норвегію, Нідерланди та Канаду, – які готові взяти участь у програмі закупівлі зброї.
Однак Reuters зазначає, що для союзників США усе це було несподіванкою.
Високопоставлені джерела в посольствах двох з цих країн у США повідомили агентству, що вони особисто дізналися про цей план лише тоді, коли про нього оголосили. Усе скидається на те, що навіть близькі союзники США дізналися про цю пропозицію в режимі реального часу, пише Reuters.
"Я чітко відчуваю, що ніхто не був заздалегідь проінформований про точні деталі. Я також підозрюю, що всередині адміністрації тільки зараз починають розбиратися, що це означає на практиці", – сказав один з європейських послів.
Reuters зазначає, що у відповідь на запит про коментар Пентагон вказав агентству на виступ Трампа 14 липня, в якому той оголосив про свою угоду з Рютте. Білий дім, а також українське посольство у Вашингтоні не відповіли на запити про коментарі.
Останні новини
