В Албанії знайшли найдавніше озерне поселення на континенті
Науковці зі Швейцарії та Албанії знайшли підводне поселення віком 6–8 тисяч років у водах Орхидського озера. Про це повідомляє Reuters.
Археологи вважають, що це найстаріша озерна громада, відома в Європі, і що саме її жителі першими почали активно розвивати сільське господарство на континенті.
Знахідки включають дерев’яні палі, які слугували основою для будинків, кістки диких і свійських тварин, мідні інструменти та кераміку з витонченим різьбленням. Ці артефакти вказують на високий рівень організації та адаптації до життя в приозерному середовищі.
"Органічний матеріал дуже добре зберігся, оскільки воно розташоване під водою. Це дозволяє нам з’ясувати, чим ці люди харчувалися та що садили" - розповів професор Альберг Гафнер з Бернського університету.
Загальна площа поселення - приблизно 6 гектарів. Проте після шести років досліджень археологи встигли вивчити лише близько 1% території. Для датування знахідок учені використовують радіовуглецевий аналіз і дендрохронологію.
"Вони досі займалися полюванням та збиральництвом, але стабільні надходження для харчування отримували від сільського господарства" - зазначив албанський археолог Адріан Анастасі.
Орхидське озеро, яке межує з Албанією та Північною Македонією, вважається найстарішим озером Європи - йому понад мільйон років.
Раніше повідомлялося, що у Великій Британії археологи виявили взуття гігантського розміру, яке носили захисники римського форту Магна ще у перших століттях нашої ери.
В Азербайджані виявили курган воїна віком 3800 років
Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp
Останні новини
