Не врахують у стаж деякі періоди: кому буде важче вийти на пенсію

Для багатьох українців період навчання у ВНЗ та коледжах видається очевидною частиною трудового шляху. Однак насправді цей час далеко не завжди зараховується до страхового стажу, необхідного для виходу на пенсію.
Відповідно до Закону України №1788 "Про пенсійне забезпечення". До 1 січня 2004 року період навчання у вищих та середніх спеціальних навчальних закладах (за денною формою) включався до трудового стажу.
Таким чином, особи, які були студентами у 90-х або на початку 2000-х, можуть бути впевнені, що період навчання буде автоматично зарахований до пенсійного стажу.
Після 2004 року – нові правила
З 2004 року в Україні запрацювала нова система пенсійного забезпечення. Закон №1058 "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" замінив поняття "трудовий стаж" на "страховий стаж", тобто стаж, протягом якого за людину сплачувалися внески до Пенсійного фонду.
Відповідно, з цього моменту навчання без офіційного працевлаштування та без сплати страхових внесків не враховується до страхового стажу.
Таким чином, люди, які отримали диплом після 2004 року і не працювали під час навчання офіційно, не мають цих років у своєму страховому стажі. Це може критично вплинути на можливість виходу на пенсію у 60 років, адже вимоги до стажу зростатимуть до 2028 року, доки не досягнуть мінімуму у 35 років.
Як наслідок, частина українців або взагалі не зможе вийти на пенсію вчасно, або буде змушена докуповувати роки стажу власним коштом.
Раніше портал Знай повідомляв, не всім потрібно працювати до 60 років: хто може вийти на пенсію набагато раніше.
Також наш портал інформував, не лише індексація: пенсіонерам двічі перерахують виплати, але доведеться зачекати.
Крім того, інформаційний портал Знай повідомляв, пенсіонерам доплатять понад 900 грн, але з низкою умов: яким критеріям потрібно відповідати.
Останні новини
