Китайські компанії занижують вартість товарів для обходу мит США - FT
ua.korrespondent.net
Tue, 06 May 2025 12:13:00 +0300

Китайські виробники уникають американських мит, штучно занижуючи вартість товарів, що надходять до США.
Про це повідомляє Financial Timesу вівторок, 6 травня.
Постачальники пропонують малим американським компаніям схему DDP доставка з включеними митами, що дозволяє офіційно взяти на себе сплату мит, а фактично підробляти вартість товарів або їх опис.
Ця практика дозволяє значно здешевити імпорт для американських компаній, але по суті є митним шахрайством, з яким уряду США складно боротися.
Схема особливо популярна серед китайських виробників хімічної продукції та пакувальних матеріалів, які працюють з малими бізнесами у США.
Ми дедалі частіше бачимо, як китайські фабрики пропонують сплатити мита за американські компанії, а потім продають товар за ціною, яка нижча за фактичну вартість із урахуванням зборів, заявив Райан Петерсен, CEO логістичної платформи Flexport.
Адвокат Ден Гарріс, який консультує американські компанії, що закуповують продукцію в Китаї, називає це простим ухиленням від тарифів.
Він додає, що хоча федеральні прокурори можуть переслідувати американські компанії, які беруть участь у схемі, китайських партнерів притягнути до відповідальності майже неможливо.
Учасники ринку визнають це створює нерівні умови.
Аарон Рубін, власник логістичної компанії ShipHero та дистрибютор спорядження для бойових мистецтв 93 Brand, розповів, що отримував пропозиції повного покриття мит із боку китайських постачальників.
Мені казали Ми сплатимо 100 мит.
Тобі не прийде жодного рахунку, розповів він.
Рубін наголошує, що це ставить чесних імпортерів у невигідне становище.
Я не можу платити 175 мита, якщо конкуренти його просто обходять.
Мій товар стає неконкурентоспроможним.
Ще один американський підприємець, що володіє харчовим виробництвом у Каліфорнії, розповів FT, що його китайський постачальник прямо запропонував змінити собівартість товару в рахунках, щоби зменшити митні нарахування.
Мій вибір або звільняти людей, або долучатися до шахрайства, зазначив він.
Окремі китайські компанії навіть реєструються як іноземний імпортер за записом foreign importer of record, що робить їх формально відповідальними за мита.
США одна з небагатьох країн, де такі імпортери можуть зареєструватися, не маючи постійної присутності в країні, сплативши мінімальний заставний внесок.
Це суттєво ускладнює переслідування таких компаній через суди за межами США.
Урядове звітування ще у 2008 році вказувало, що Міністерство юстиції майже не має шансів успішно стягнути недосплачені мита з іноземних компаній у закордонних судах.
Проблему повторно порушили у звіті Heritage Foundation Проєкт 2025, який лягає в основу деяких політик команди Трампа.
У документі пропонують змусити таких імпортерів сплачувати застави, що перевищують митну ставку, або реєструвати активи в США.
Калі Мілфорд, власниця американської компанії No Tox Life, яка імпортує пакування з Китаю, підтвердила, що її постачальники також запропонували приховати реальну вартість товарів.
Після запровадження підвищених тарифів у лютому 2024 року вона запитала, наскільки зросте вартість.
Більшість відповіли.
Ціна майже не зміниться, бо ми використаємо DDP і занизимо митну вартість.
Сенатор від Луїзіани Білл Кессіді, котрий вже тривалий час закликає до митної реформи, заявив, що готує законопроєкт, який має посилити прозорість у міжнародних ланцюгах постачання.
Документ він планує подати ще цього року.
У відповідь на запит FT митна та прикордонна служба США CBP заявила, що використовує всі наявні інструменти, включно з новими президентськими повноваженнями, і запроваджуватиме найсуворіші санкції, передбачені законом.
Нагадаємо, КНР непублічно скасувала мита у розмірі 125 на деякі напівпровідники, вироблені в США.
Це повязано з тим, що Пекін намагається помякшити удар торгової війни на свою технологічну галузь.
Китай застеріг країни від торгівлі з США на шкоду Пекіну Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp.
Підписуйтесь на наші канали https//t.me/korrespondentnet та WhatsApp
Останні новини
