Китай відкрив музей науки за проєктом Zaha Hadid: який він має вигляд
glavcom.ua
Thu, 08 May 2025 08:09:56 +0300

<p>Новий музей науки та технологій міста Шеньчжень – це сферичної форми будинок з численними хвилеподібними терасами, що виходять прямо у парк.
Про це пише «Главком» посилаючись на ArchDaily.<p>У китайському місті Шеньчжень відкрився музей науки та технологій, створений за проектом архітектурного бюро Zaha Hadid Architects.
Він розташований на південно-східній околиці нового міського наукового парку та задуманий як архітектурний якір району, повідомляє ArchDaily.<p>Музей є сферичною будівлею з безліччю хвилеподібних терас з видом на парк.
Тераси є продовженням внутрішніх галерей, які оточують серце музею – так званий центральний атріум.
Стіна, що виходить у бік парку, зроблена скляною, тому парк сприймається продовження виставкового простору.<p>«Розташований в одному з найбільш густонаселених мегаполісів світу з майже 100 млн жителів, музей має на меті взаємодіяти з провідними технологічними секторами регіону, академічними установами та дослідницькими центрами.
Завдяки цій співпраці музей прагне сприяти інноваціям та підкреслювати роль Шеньчженя як глобального центру технологічного прогресу», – йдеться у статті.<sunsite data-type=\"text_in_block\" data-title=\"\" data-theme=\"1\"><em>Заха Мохаммад Хадід (Zaha Hadid) – ірако-британська архітекторка і дизайнерка арабського походження, представниця деконструктивізму.
У 2004 році стала першою в історії жінкою, нагородженою Приткеровською премією найпрестижнішою нагородою світової архітектурної спільноти.
Хадід також мала звання дами-командора ордена Британської імперії, королівської медалі RIBA і безліч інших нагород.
За проєктами Захи Хадід збудовано десятки споруд по всьому світу – від житлових приміщень до знакових культурних установ та громадських просторів.
Зокрема Національний музей мистецтв XXI століття у Римі, Центр водних видів спорту у Лондоні, Культурний центр Гейдара Алієва у Баку, тощо.
Заха Хадід померла у 2016 році у віці 65 років від серцевого нападу.</em></sunsite><p>Фасад будівлі зроблений із двоколірної нержавіючої сталі <em>(це особлива технологія, яка в Китаї вперше повномасштабно застосована на цьому об'єкті – «Главком»).</em> Завдяки їй колір фасаду плавно переходить від темно-синього до сірого та перегукується з кольорами неба.<gallery_block>Блок галереї</gallery_block><p>Загальна площа будівлі становить понад 128 тис.
кв.
м.
З них 35 тис.
«квадратів» припадають на постійні та тимчасові експозиції, 6 тис.
кв.
м займають іммерсивні (які створюють ефект занурення в штучно створене середовище) театри та кінотеатри.
А 5,4 тис.
кв.
м припадають на освітні заклади, дослідні лабораторії та інноваційний центр.<p>Нагадаємо, Київ планує розмістити Музей авангарду в історичній будівлі на вулиці Липській.Музей авангарду, який є філією Музею історії міста Києва, було створено у листопаді 2024 року, але він досі не має власного приміщення.
Тож його планують розмістити у будівлі за адресою вулиця Липська, 16, відомій як маєток графині Уварової. Ця будівля була зведена у 1911 році.
Вона є пам'яткою архітектури та містобудування місцевого значення
Останні новини
