Єрмак розповів, чи готові США моніторити припинення вогню
www.rbc.ua
Mon, 12 May 2025 13:58:09 +0300
Сполучені Штати Америки США не казали прямо, що готові займатися моніторингом тимчасового припинення вогню на фронті.
Водночас вони й не відмовлялись.
Про це розповів керівник Офісу президента ОП Андрій Єрмак в інтервю РБКУкраїна.
Як відзначив Єрмак, лише американські партнери мають необхідні можливості для моніторингу припинення вогню на фронті.
Попри те, що вони можуть залучити й когось іншого, втім, саме лідерство Штатів є найважливішим у цьому питані. ...
тому що вони дійсно можуть це все моніторити, за допомогою своїх супутників.
І дуже важливо передбачити дії в разі порушення перемиря.
Якщо не вибудувано чіткого механізму, завжди дуже складно визначити, що насправді сталося, хто порушив, як порушив і так далі, пояснив Єрмак. Як оголошуватиметься перемиря За словами голови ОП, перший крок потребуватиме політичної декларації щодо оголошення припинення вогню, яке, своєю чергою, не зможе працювати на 100 з першої хвилини.
Втім, якщо політична воля та моніторинг присутні можна переходити до другого кроку, а саме формування рамок майбутніх переговорів та самих потенційних переговорів. Відповідаючи на питання про те, чи готові США займатись моніторингом перемиря, Єрмак відповів Не можу сказати, що вони кажуть так, ми готові.
Втім, зауважив, що Вашингтон не відмовлявся, що вже є добре.
Зокрема є й інші країни, які будуть готові брати в цьому участь. Чи віримо ми в те, що Росія погодиться на припинення вогню і не буде просто тягнути час Не віримо.
Але ми зобовязані бути готові почати справжній мирний процес, відзначив Єрмак. Майбутні переговори Росії та України У ніч із 10 на 11 травня російський диктатор Володимир Путін відкинув пропозицію щодо припинення вогню, натомість виступив з ініціативою відновити прямі переговори з Україною та запропонував провести зустріч 15 травня у Стамбулі.
Вранці того ж дня президент Володимир Зеленський висловив готовність до переговорів, однак акцентував, що обовязковою передумовою для початку діалогу є підтверджене припинення вогню, яке має набути чинності 12 травня.
Після цього Туреччина офіційно оголосила про свою готовність виступити посередником у переговорах між Києвом і Москвою.
Кіт Келлог, спеціальний представник Дональда Трампа в Україні, своєю чергою заявив, що переговорний процес можливий лише після реального припинення бойових дій.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБКУкраїна в Telegram.
Останні новини
