AliExpress і китайські копії: як купити вишиванку і не зганьбитися
У традиційній українській культурі створення сорочки було доволі трудомістким процесом. Проте з розвитком промисловості та приходом індустріалізації усе змінилося
Про це в інтерв'ю РБК-Україна (проєкт Styler) розповів етнолог і фольклорист Володимир Щибря
Експерт розповідає, що лише для виготовлення тканини потрібен був цілий рік.
"Посіяти коноплі або льон весною і лише на наступну весну буде полотно, адже поки вони виростуть, ці коноплі, їх треба зрізати, вирвати, вимочити в річці, поламати, потерти, вибити, почесати, попрясти, поткати. А вже аж потім можна шити одяг", - пояснює Щибря.
Звичайно, що доступність сорочок тканин спростила людям життя, відповідно не потрібно було власноруч створювати тканину. Також розвиток фабрик легкої промисловості в багатьох процесах не сприяв традиційному стилю.
"На заміну вишитим сорочкам приходять уже такі стилізовані блузи, які тепер називаються вишиванками", - каже фахівець.
Чи можна носити вишиванку з AliExpressЕтнолог наголошує, що майстрів, які виготовляють вишиті сорочки за зразками з музеїв чи приватних колекцій, зараз багато. Крім того, навіть машинна вишивка останніми роками розвинулася до доволі високого рівня.
"Є, звичайно, китайський одяг, який виконаний у народному стилі. Але не варто на AliExpress шукати такого одягу", - підсумовує Володимир Щибря.
Вам також може бути цікаво:
- 10 найдорожчих українських вишиванок
- З чим поєднувати вишиті сорочки в буденному житті
- 10 українських брендів вишиванок, які перетворили традицію на тренд
Останні новини
