У Південній Африці знайшли вид гекона, що вважався зниклим понад 30 років

У важкодоступному каньйоні в північно-східній частині Південної Африки дослідники з Endangered Wildlife Trust виявили вид гекона, який не бачили з 1991 року і який вважався зниклим або навіть сумнівним з точки зору існування, повідомляє ScienceX.
Експедиція тривала лише три дні, але цього вистачило, щоб дослідники знайшли понад 20 особин плоскотілого гекона річки Блайд, сім із яких вдалося сфотографувати і взяти зразки тканин для аналізу. Ці матеріали дозволять остаточно підтвердити, що це окремий і унікальний вид.
Після того, як два екземпляри виду були знайдені ще в 1991 році у провінції Мпумаланга, їх більше не бачили. Це породило сумніви щодо того, чи був це справді окремий вид, чи, можливо, ці самці були молодими особинами іншого виду геконів. Зрештою, через тривалу відсутність спостережень гекона внесли до переліку зниклих видів та класифікували як вид з недостатньою кількістю даних у Червоному списку Міжнародного союзу охорони природи.
Це вже п’ятий "повернутий" вид, знайдений Endangered Wildlife Trust за останні роки. Серед інших - кріт, який живе в піщаних дюнах і не з’являвся понад 80 років, а також рідкісні види метелика, ящірки та жаби.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що у Канаді виявили унікального метелика, ізольованого понад 40 тисяч років.
Вчені розповіли, як вимерли доісторичні кенгуру Австралії
Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp
Останні новини
