Італія підтримує план ЄС щодо відмови від російського газу до 2027 року

Італія повністю підтримує зусилля Європейського Союзу щодо припинення імпорту російського газу до блоку до 2027 року.
Про це заявив міністр енергетики Італії Джильберто Пікетто-Фратін, повідомляє РБК-Україна з посиланням на Reuters.
"Італія повністю підтримує ці зусилля", - сказав Пікетто-Фратін.
За його словами, Італія минулого року імпортувала невелику кількість російського газу, який переважно експортувався до Австрії. Тепер країна незалежна від постачання газу з РФ.
Під час візиту до Вашингтона у квітні прем'єр-міністр Італії Джорджія Мелоні обговорила з президентом США Дональдом Трампом потенційне збільшення імпорту зрідженого природного газу до Італії зі США. Міністр енергетики Італії заявив, що будь-яка така закупівля повинна базуватися на конкурентних цінах.
"Те, що ми збільшили потужності регазифікації, означає, що є можливість купувати більше СПГ, якщо він буде конкурентоспроможним порівняно з газом, що надходить трубопроводом", - зазначив Пікетто-Фратін.
Водночас він додав, що американський СПГ наразі пропонується за високими цінами, коли він потрапляє до Європи.
ЄС відмовляється від російського газуНагадаємо, після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну питання постачання російського газу стало стратегічно важливим для ЄС. Російське паливо почали поступово витісняти з європейського енергетичного ринку.
За інформацією Bloomberg, після початку війни країни ЄС скоротили закупівлі російського газу з понад 40% до приблизно 19% від загального імпорту. Водночас вони залишаються залежними від ЗПГ, обсяги якого зросли до рекордного рівня. Зазначається, що відмова від газу Росії не повинна суттєво вплинути на ціни, а також енергетичну безпеку ЄС.
На початку квітня ЄС підготував "дорожню карту" щодо заборони імпорту російського газу до кінця 2027 року.
"Дорожня карта" зобов'язуватиме вже у червні запропонувати заборону на нові контракти на імпорт російського газу та короткострокові угоди до кінця поточного року.
Водночас у Єврокомісії відкинули можливість відновлення закупівель російського палива після завершення війни, адже це буде "історичною помилкою" для Європи.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.
Останні новини
