Декілька країн ЄС відмовились купувати американську зброю для України – хто "за", а хто "проти" (Відео)

Декілька країн Європи відреагували на пропозицію президента США Дональда Трампа профінансувати закупівлю американської зброї для України через союзників по НАТО. Реакції урядів різняться: одні держави погоджуються долучитися, інші – відмовляються, зокрема Італія, Франція та Чехія.
Італія не планує купувати у Сполучених Штатів озброєння для передачі його Україні, однак готова допомагати з логістикою вже виділеної допомоги. Про це повідомило італійське видання La Stampa з посиланням на джерела в уряді.
Рим не купуватиме американську зброю не лише через технічні відмінності між системами (зокрема, Італія вже передала Україні системи Samp-T італо-французького виробництва), а й через обмеження бюджету. Влада наголошує, що не має на меті дистанціюватися від підтримки США, а лише шукає інші варіанти співпраці з новою адміністрацією.
Єдина запланована закупівля – це стара партія F-35, яка запланована на наступне десятиліття.
Також не приєднається до закупівлі американських систем озброєння і Франція . Як повідомляє Politico з посиланням на французьких чиновників, Париж зосереджений на збільшенні власних оборонних витрат на фоні скорочення бюджету та боротьби з дефіцитом.
Натомість канцлер Німеччини Фрідріх Мерц повідомив, що неодноразово спілкувався з Дональдом Трампом та запевнив його, що Німеччина відіграватиме вирішальну роль у постачанні Україні американських озброєнь.
До ініціативи вже приєдналися Велика Британія , країни Скандинавії , Нідерланди , Канада та інші держави. Готовність фінансувати постачання систем Patriot та іншого озброєння також підтвердили Данія і Швеція.
У свою чергу, міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський заявив, що фінансування закупівлі озброєння має відбуватися не за рахунок європейських платників податків, а за рахунок заморожених російських активів. Свою позицію він озвучив після зустрічі міністрів закордонних справ країн ЄС.
Сікорський також прокоментував заяву Трампа про запровадження нових санкцій проти рф, якщо протягом 50 днів не буде досягнуто угоди щодо завершення війни. Польський міністр позитивно оцінив цю позицію та висловив сподівання на посилення тиску на Москву.
Також участь у новому проєкті відмовилася брати Чехія . Прем'єр-міністр Петр Фіала пояснив, що країна зосереджується на власній ініціативі щодо постачання боєприпасів для ЗСУ. Прага вже знайшла понад мільйон снарядів і у 2024 році передала Україні близько 1,5 мільйона одиниць боєприпасів.
Дивіться також :
Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій. Також стежте за нами у мережі WhatsApp. Для англомовної аудиторії маємо WhatsApp англійською.
Останні новини
